Unikátny masívny nábytok, investícia na celý život
06.12.2023

Unikátny masívny nábytok, investícia na celý život

Vitajte v našom svete exkluzívneho dreveného nábytku, kde krása prírody a precízny dizajn tvoria nezameniteľnú a luxusnú symbiózu. Náš ručne vyrábaný nábytok nie je len kus tovaru, je to investícia do vášho pohodlia, trvanlivosti a štýlu.

Či už zariaďujete svoj vysnívaný nový domov, alebo uvažujete o výmene niektorých kusov nábytku, otvára sa príležitosť na to, aby ste urobili niečo inak. Lepšie, rozvážnejšie a bez kompromisov. Trochu sa zastaviť a zamyslieť sa nad tým je správne investovaný čas. Každý jeden kus nábytku totiž tvorí výslednú mozaiku toho, ako na nás náš domov vplýva v momente, keď sa doň vraciame po dlhom dni. Domov totiž nie je len zariadený byt či dom. Domov je priestor definovaný pocitmi, ktoré máme, keď doň vstúpime.

Siahnuť po instantnom riešení v podobe masovej výroby nábytku z MDF dosiek či laminátu je bez pochýb dostupnejšie a o niečo lacnejšie. Výsledný efekt a pridaná hodnota však budú pri komplexnejšom ponímaní s vysokou pravdepodobnosťou rovnaké ako pri všetkom instantnom, napríklad pri polievke. Príťažlivou alternatívou môže byť voľba nábytku z masívneho dreva, ktorý sa stáva skutočnou hodnotou, výrazne prevyšujúcou počiatočnú investíciu. Okrem toho je tu však niekoľko ďalších aspektov, ktoré môžu zásadne ovplyvniť váš výber a motivovať vás k rozhodnutiu pre kvalitný masív do vášho domova.

• Vzhľad a vôňa prírody u vás doma

Naša vášeň pre prírodné drevo je zakomponovaná do každého kúska nášho dreveného nábytku. Predstavte si, aké je drevo príjemné na dotyk, ten teplý pocit, charakteristickú textúru a štruktúru, ktorá dokáže ovplyvniť náladu, emócie, a dokonca aj spánok. Dalo by sa povedať, že môže mať až terapeutický účinok.

Farby a vône dreva vnášajú do interiéru atmosféru pokoja a harmónie. Každý detail nami vyrobeného nábytku z masívneho dreva je premyslený tak, aby zachoval autentický prírodný vzhľad, ktorý sa líši pri každom kuse.

• Dizajn, nad ktorým čas stráca svoju moc

Masívny nábytok je veľmi obľúbený v celej západnej Európe, USA a Kanade. Aj keď má tradíciu i u nás, mnohí môžu váhať, či nepôsobí príliš tradične alebo rustikálne a nenarúša tak moderný vzhľad domácnosti. Tieto obavy nie sú opodstatnené. Vyvážený moderný dizajn s dôrazom na kvalitné drevo dotvára štýlové a útulné riešenia interiérov. Voľba nadčasových masívnych kúskov, ktoré sa stanú dominantou interiéru, je priam ideálna. Kombinácia masívneho nábytku s inými ušľachtilými materiálmi, ako sú kameň, antikoro, sklo, koža alebo Corten, posunie váš priestor na inú úroveň.

• Každý kus je originál

Tak ako v prírode nenájdete dva navlas rovnaké stromy, tak neexistujú ani dva rovnaké kusy dreva. Ako je každý strom iný, tak aj nábytok z neho je jedinečný. Žiadne dva kusy nie sú identické, či už ide o postele, stoly, komody, alebo čokoľvek iné. Unikátnosť je v našom drevenom nábytku zakódovaná. To, že žiadna iná domácnosť nemá presne rovnaký kus nábytku, ako je ten váš, z neho robí osobný a jedinečný prírastok vášho interiéru.

• Lacnejší variant s dlhodobými výhodami

Napriek vyššej počiatočnej investícii sa masívny nábytok ukazuje ako omnoho ekonomickejšia voľba v dlhodobom horizonte. Jeho vysoká trvácnosť zabezpečí, že vydrží desaťročia, ba dokonca môže prežiť aj ďalšie generácie. Kvalita a odolnosť masívu znamená, že nie je potrebné každých pár rokov opakovane vymieňať nábytok, čo stojí nemálo času a peňazí. Časom to nie je len úspora financií, ale aj investícia do trvalo udržateľného a kvalitného životného štýlu. Je to rozhodnutie s ohľadom na budúcnosť, kde každý kúsok nášho nábytku má svoj príbeh a miesto v čase.

• Drevo sa dá opraviť

Jednou z najzásadnejších výhod masívu v porovnaní s inými materiálmi je, že sa dá jednoducho a opakovane opraviť. Stačí ho obrúsiť a ošetriť olejom použitým pri výrobe a opäť nadobudne stopercentný vzhľad i funkčnosť. S rozsiahlejšou renováciou vám vieme pomôcť my vo firme livingwood.
Naopak, laminát, hoci je vizuálne jednotný a dá sa čistiť i rôznymi chemickými prostriedkami, stráca všetky výhody už pri najmenšom poškodení a odhalí neestetickú, menej odolnú drevotriesku, čím je znehodnotený celý kus nábytku po estetickej a často aj úžitkovej stránke.

• Ekologické riešenie

Napriek tomu, že masívny nábytok je vyrobený z dreva, ktoré sa musí ťažiť z lesov, správne lesné hospodárenie zabezpečuje obnoviteľný zdroj. Masívny nábytok bez umelých materiálov je k životnému prostrediu oveľa šetrnejší než laminát alebo MDF. Na rozdiel od nábytku z laminátu alebo MDF dosiek kvalitný drevený nábytok neobsahuje žiadne umelé či škodlivé látky, ktoré zaťažujú životné prostredie už pri výrobe, následne pri recyklácii a samozrejme aj pri likvidácii. Pri správnej starostlivosti vydrží masívny nábytok dlhé roky alebo aj desaťročia.

• Vhodný pre alergikov a zdravý životný štýl

Zdravotná neškodnosť masívneho nábytku je známa, ale často sa prehliada a nevenuje sa jej toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila. Väčšina druhov dreva je prirodzene hypoalergénna a vhodná pre alergikov. Pozor však na niektoré exotické dreviny, ktoré môžu byť až dráždivé. Preto je ideálne vyberať druhy dreva zo stromov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v našej krajine, alebo v okolitých štátov, ktoré sú nám viac prirodzené. Jednu tretinu života strávime v posteli, naše deti trávia v detskej izbe ešte viac času. Preto by sme nábytok, najmä v týchto miestnostiach, mali vyberať uvedomelo a vyhnúť sa materiálom, ktoré obsahujú formaldehydy, rôzne chemické prísady a lepidlá. Ak ide o zdravie, ide o všetko. O to viac, ak sa to týka našich najmenších a najbližších.

Kategórie

Masívny nábytok
 

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku?

Alebo máte len otázku ? Zanechajte nám na vás kontakt a my sa vám ozveme.
Oboznámil/a som sa so spracúvaním osobných údajov za účelom vybavenia dopytu. Bližšie informácie nájdete TU.

livingwood s.r.o.

Showroom
Bučany 804 (priemyselný areál ILONA)
919 28 Bučany

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok: 10.00 – 17.00

livingwood@livingwood.sk +421 905 742 957 +421 908 791 081

Buďte s nami v spojení

Staňte sa našimi fanúšikmi, followermi, podporovateľmi a získate prístup k najnovším informáciám ohľadom našej ponuky, tvorby a pôsobenia.

Instagram Pinterest Mail